Uwaga na firmy podszywające się pod Spółdzielnię

  2018-11-08


W związku z ponownymi przypadkami tzw. domokrążców, osób podających się za pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani” lub firm ze Spółdzielnią współpracujących, proponujących różne usługi w mieszkaniach (wymianę drzwi, okien, grzejników itp.) zwracamy się z prośbą o zachowanie szczególnej czujności i ostrożności oraz niewpuszczanie ich do mieszkań.
Dodatkowo informujemy, że zmiany w instalacji centralnego ogrzewania, w tym wymiany grzejników, wymagają zgody Spółdzielni.


Poniżej podpowiedzi, jak rozpoznać ogłoszenia Spółdzielni lub firm działających na zlecenie Spółdzielni:


1. Ogłoszenie/komunikat/informacja Spółdzielni ma z reguły w lewym górnym rogu logo Spółdzielni.
2. Pod treścią jest podpis pracownika z pieczątką (prezesa, kierownika administracji, administratora itp.)
3. Gdy ogłoszenie jest firmy działającej na nasze zlecenie pod treścią jest podpis z pieczątką i nazwą firmy.
4. Jeżeli prace są wykonywane przez Spółdzielnię lub na zlecenie Spółdzielni są one opłacane przez Spółdzielnię. PRACOWNIK NIE MA PRAWA ŻĄDAĆ ZAPŁATY DO RĘKI. W przypadku usługi lokatorskiej za wykonanie płaci się na konto Spółdzielni, po otrzymaniu faktury.
5. Etatowi pracownicy Spółdzielni wykonujący swoje obowiązki zawodowe posiadają identyfikatory, konserwatorzy ubrani są w służbową odzież z emblematem SMB.
6. Jeżeli ktokolwiek przybywający na kontrolę lub proponujący wykonanie usługi nie wzbudza zaufania, zawsze można go wylegitymować bądź telefonicznie potwierdzić jego tożsamość i fakt chęci przeprowadzenia kontroli lub prac, dzwoniąc do Administracji Osiedla.